Festiwal Audio Art. Sztuka nowych mediów. Kamila Rzymska, Kulturoteka

Kulturoteka

Audio Art – krakowski festiwal, który dowodzi, że sztuka awangardowa, postmodernistyczna i eksperymentalna nie zginęła w komercyjnym zgiełku sztuki popularnej – wręcz przeciwnie, jest o niej coraz głośniej.

Kraków jest miastem, które od lat plasuje się najwyżej w rankingu ilości organizowanych festiwali na terenie kraju. Do grupy organizowanych wydarzeń należą zarówno projekty lokalne, jak i międzynarodowe. Każdego roku odbywa się tu ponad 100 różnych festiwali. Jednak, jak w każdej dziedzinie, są przypadki wyjątkowe – takie, które wyróżniają się na tle reszty, wyprzedzają swoją konkurencję w kontekście oferowanego programu – czasem o przysłowiowe „lata świetlne”. Festiwalem, który, niezmiennie od lat, przoduje w swojej dziedzinie jest Audio Art – słowami twórców: „eksperymentalna i postmodernistyczna sztuka przełomu wieków”.

Audio Art należy do grupy najbardziej charakterystycznych krakowskich festiwali. Zachowując tendencję do organizacji wydarzeń ekskluzywnych (niespotykanych na innych tego typu projektach), festiwalowi udało się utrzymać otwartą formę, z której jest dobrze znany swoim odbiorcom (polega ona na możliwości nawiązania dialogu z artystami oraz twórcami festiwalu). Audio Art jest platformą łączącą zarówno sztukę wizualną, jak i dźwiękową, jest połączeniem prostych, podstawowych technologii oraz tych bardziej zaawansowanych. Podczas trwania festiwalu uczestnicy mają okazję przyjrzeć się instalacjom i performance’om artystów z całego świata oraz bliżej poznać muzykę elektroakustyczną.

W tym roku w ramach trwającego dziesięć dni Festiwalu Audio Art będziemy mieli okazję wziąć udział w ponad trzydziestu różnych wydarzeniach – koncertach, instalacjach, performance’ach, wykładach oraz warsztatach odbywających się w Galerii Bunkier Sztuki, Akademii Muzycznej, Instytucie Goethego oraz Akademii Sztuk Pięknych.

Festiwal potrwa od 14 do 23 listopada. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny. Dodatkowo, wszystkie wydarzenia są transmitowane na żywo przez Internet.

Więcej informacji dotyczących Festiwalu Audio Art:
»> http://www.audio.art.pl/

KULTUROTEKA – oficjalny patron II Festiwalu Kultury i Mediów Polikultura, „Zabłocie Punkt Zwrotny”. Marketing kultury, PR w kulturze, promocja kultury w Polsce i na świecie. Nowe technologie w kulturze, inspirujące projekty kulturalne. Piszą studenci zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim.

– See more at: http://kulturoteka.tumblr.com/post/102958066042/festiwal-audio-art-sztuka-nowych-mediow#sthash.bCwwADLg.dpuf